Hukuk Bürolarına Özel Geliştirilmiş Yazılım Çözümleri İçin

SHA YAZILIM

SHA Yazılım | MTS Toplu Takip Açılış Programı

Çağrı Merkezi Nedir, Neden Önemlidir?

Çağrı merkezi, kurumsal firmaların potansiyel müşterilerine ya da iş ortaklarına yönelik tüm iletişim kanalları üzerinden etkileşimi gerçekleştiren departman ve sistemdir. Birçok firma çağrı merkezi konusunda profesyonel yazılımlar kullanıyor.

Çağrı merkezleri ilk olarak kişilerin istek ve şikayetlerini iletmeleri için ortaya çıktı. Bu servisler Amerika’da öncelikle ücretsiz hatlar olarak hizmet vermeye başladı. Daha sonra otomatik çağrı dağıtımcısı ile müşterilerle temas edebilmek ve müşteri memnuniyetini arttırmak için kullanılmaya başladı.

Günümüzde çağrı merkezleri kurumsal firmaların marka gücünü arttırmak için yatırım yaptıkları bir alandır. Küçük işletmeler dahi kurumsal yapısını tamamlayabilmek için çağrı merkezlerine yatırım yapıyor.

Amerika’da yaşayan tüketicilerin %92’si şirket imajını çağrı merkezi deneyimlerine göre belirliyor. Ayrıca çağrı merkezi Harvard Business School tarafından yapılan araştırmaya göre müşteri bağlılığını %5’e kadar arttırabiliyor. Bu durum kazanç oranını da %80’e kadar arttırabiliyor.

Kelly Services ve Purdue University tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya göre müşteri temsilcisi ile yapılan görüşmelerde negatif bir deneyim yaşandıysa firmayı tercih etmekten tüketicilerin %86’sı vazgeçiyor. Bu durum da işletmeler için çağrı merkezinin önemini ortaya koyuyor.

Çağrı Merkezi Neden Önemlidir?

Müşterilerine markalarını sevdirmek isteyen işletmeler ürün ve hizmetlerini tanıtma, reklamını yapma, geliştirme gibi konulara yatırım yapıyor. Ayrıca bu firmalar satış sonrası müşteri deneyimlerini takip etmek ve müşterilere rehberlik etmek adına çağrı merkezi üzerinden müşterileriyle iletişim kuruyorlar.

Çağrı merkezinin temel işlevleri şu şekildedir;

 • Hedefteki müşteri kitlesi müşteriye dönüştürülebilir,
 • Müşterilerin ürün ve hizmetleri doğru şekilde kullanması sağlanır,
 • Bayi ve teknik servis gibi hizmetler konusunda ulaşılabilir olunur,
 • Değişen müşteri davranışları ve beklentileri kısa süre içinde tespit edilebilir,
 • Müşteri firma ile arasında duygusal bir bağ kurabilir,
 • Müşteri memnuniyeti üst seviyeye çıkar.
 • Çağrı merkezi güçlü olan işletmeler sektöründe zirveye çıkabilir,
 • Başarılı bir görüşme deneyimi ile müşteri bağlılığı ciddi oranda arttırılabilir,
 • İşletmeler için kolay, ucuz ve etkili bir iletişim kurma yoludur.
 • Çağrı Merkezi Programı ücretsiz,Çağrı Merkezi CRM programı ücretsiz,Call Center Programı,Çağrı Merkezi programı,Ücretsiz Çağrı Merkezi Yazılımı,Çağrı merkezi CRM Programı,Çağrı Merkezi bilgisayar Programları

Çağrı Merkezi Sistemleri

Çağrı merkezi konusunda profesyonel destek almak istiyorsanız çağrı merkezi sistemleri için yatırım yapmanız gerekiyor. Bir müşterinin işletmenize güvenmesini istiyorsanız öncelikle çağrı merkezi görüşme deneyimlerinin kusursuz olması gerekiyor.

Çağrı merkezi yazılımları çağrı merkezi görüşmelerinizi takip etmenizi ve mükemmelleştirmenizi sağlar. Ayrıca sektörünüze, firmanıza özel yazılım geliştirilebilir. Bu sayede müşteri-işletme ilişkisi kolayca kurulabilir ve markanızın kurumsal yapısını ortaya koyabilirsiniz.

Profesyonel ve uygun fiyatlı bir çağrı merkezi sistemi için SHA Yazılım’a başvurabilirsiniz veya Çağrı Katibim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Elektronik İmza Nedir, Ne İşe Yarar?

E-imza olarak da nitelendirilen elektronik imza sertifika dağıtma konusunda yetki alan kuruluşlar tarafından dağıtılan sertifikalar için imzalama işleminde kullanılan dijital kimliktir. Bu imza bireysel ya da kurumsal olarak alınabilir. Bir elektronik veriye eklenebilen ve elektronik veri ile arasında bir bağ bulunan bir uygulamadır. Ayrıca verideki kimlik doğrulama işlemini gerçekleştirerek elektronik veriyi tanımlama görevi görür.

Bir bilginin üçüncü tarafların erişimine kapalı olduğu bir ortamda bütünlüğü bozulmadan tarafların kimliklerini doğrularak iletilmesini sağlar. Elektronik imza harf, karakter ya da sembollerden meydana gelir. Bu imzalar kullanıldığı metne göre farklılık göstermektedir. Bir metinde yer alan matematiksel fonksiyonlardan geçirilmesi sonucunda eşsiz olan bir değer bulunduğunda elde edilmektedir. E imza kullanan kişilerin ıslak imzada olduğu gibi tek bir imzası bulunmamaktadır. Bu kişiler imzalama işlemlerinde farklı anahtarlar kullanılır.

Elektronik İmza Nasıl Alınır?

Elektronik imza sadece Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından onaylanan elektronik sağlayıcılar üzerinden alınmaktadır. E-imza hizmetini kullanarak sizler de bir elektronik imza yetkisi alabilirsiniz.

Bu uygulama kurumsal elektronik imza ve bireysel elektronik imza olmak üzere iki farklı türdedir. Bu işlemde başvuru sürecinde talep edilen belgeler farklılık göstermektedir.

Bireysel elektronik imza için gerekli belgeler şöyledir;

 • Nitelikli Elektronik Sertifika sözleşmesi,
 • Elektronik imza başvuru formu,
 • Başvuru yapan kişiye ait kimlik numarasını barındıran nüfus cüzdanı, sürücü belgesi gibi resmi belgeleri aslı ile başvuru yapılabilir.

Kurumsal elektronik imza için gerekli belgeler şöyledir;

 • Nitelikli Elektronik Sertifika sözleşmesi,
 • Elektronik imza başvuru formu,
 • İmza sirkülerine ait fotokopiler,
 • Başvuru yapan kişiye ait kimlik numarasını barındıran nüfus cüzdanı, sürücü belgesi gibi resmi belgeler,
 • Son altı ay içinde Ticaret Sicil Memurluğu bünyesinden alınan faaliyet belgesinin aslı ile başvuru yapılabilir.

Elektronik imza başvurusu kısa süre içinde sonuçlanmaktadır. Resmi başvurunun onaylanması sonrasında elektronik imza kullanmaya başlayabilirsiniz.

Elektronik İmza Kimler Kullanabilir?

Elektronik imza, ıslak imza ile resmi olarak aynı geçerlilikte olan bir uygulamadır. Bu yüzden ıslak imza kullanabilecek niteliklere ve hukuki ehliyete sahip her birey elektronik imza yetkisine sahiptir. Elektronik imza bir işletme adına atılacaksa e-imza yetkisi olan bir kişi işletme tarafından seçilmektedir. Bu kişi işletmenin elektronik imza konusundaki sorumluluğunu üstlenir.

Elektronik imza ıslak imza yerine geçmektedir. Kanunlar tarafından resmi veya özel bir merasim süreci olan yasal işlemler ve teminat sözleşmelerinde elektronik imza geçerli olmaz. Evlenme, veraset, intikal, emlak alım satım işlemleri gibi durumlarda elektronik imza kullanılamaz. Bu işlemler için yasal geçerlilik olması adına mutlaka ıslak imza olmalıdır.

SHA Yazılım sistemlerinde kullanmak için elektronik imza konusunda detaylı bilgiyi bize ulaşarak alabilirsiniz.

İleti Yönetim Sistemi Nedir, Ne İşe Yarar?

İleti yönetim sistemi, hizmet sağlayıcı firmaların kısa mesaj, arama ya da e posta gibi ticari elektronik ileti gönderimi adına müşterilerden aldıkları izinlerin saklanmasını, yönetilmesini, alıcıların kabul ve ret hakkını kullanmasını, ticari elektronik şikâyetlerin gönderilmesini sağlayan ulusal veri tabanı sistemi olarak nitelendirilebilir. İleti yönetim sistemi yüksek güvenlik standartlarına sahip bir sistemdir.

İYS olarak kısaltılan bu sistem 1 Mayıs 2015 tarihinde kullanılmaya başlandı. Sistem 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkındaki Kanun ve Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında kullanılmaya başlayan web tabanlı bir uygulamadır. Bu sistemde Ticaret Bakanlığı tarafından yetki verilen TOBB tarafından sunulan bir sistemdir. Temel olarak elektronik ileti izin ve şikâyetlerinin yönetilebildiği bir platformdur.

İleti Yönetim Sistemi Nasıl Çalışır?

İleti yönetim sistemi çalışma sisteminde öncelikle ileti izinleri için güvenli bir veri tabanı sağlanmaktadır. Tüm ticari elektronik izinler İYS sistemi üzerinde saklanabiliyor. İşletmelerin ticari ileti gönderimi sırasında pazarlama, promosyon, indirim, hediye, reklam, kampanya, özel gün kutlama gibi tüm ticari içerikli iletişim izinleri İYS’ye aktarılmalıdır. Yani kısa mesaj, mail ve arama işleminin izinlerinin sistemde görülmesi gerekiyor.

Alıcılar hangi firmadan, hangi zaman diliminde, hangi kanal üzerinden ticari ileti almaya izin verdikleri işletmeleri ileti yönetim sistemi üzerinden görebilecek. Sistemde her hizmet sağlayıcı için arama, kısa mesaj ve mail gibi tüm iletişim kanalları üzerinden verdikleri izinler tek bir ekranda yer alacak.

Elektronik imza başvurusu kısa süre içinde sonuçlanmaktadır. Resmi başvurunun onaylanması sonrasında elektronik imza kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir işletme bir müşteriye ticari ileti göndermek istediği anda kişilerin verdikleri izinleri İYS sisteminden kontrol ederek bir tek gönderime izin veren kişilere elektronik ileti gönderebilecek. Ret hakkının kullanılması durumunda İYS filtre sistemi ile söz konusu iletiler izni olmayan kullanıcılara ulaşmayacak.

İYS sisteminde aynı zamanda kullanıcıların izin vermedikleri bir işletmeden ileti almaları durumunda sistem üzerinden hızlı bir şekilde şikâyet kaydı oluşturulabilecek. Yani şikâyet yönetimi pratik ve hızlı hale geliyor. İYS sisteminde yer alan tüm izin ve iletişim adresleri ulusal veri tabanında saklandığı için güvende olacaklar.

İleti Yönetim Sistemi Üzerinden İzin Kontrolü

Kullanıcılar e-devlet bilgileri ile kendi adlarına düzenlenen İleti Yönetim Sistemi sayfasına giriş yapabilirler. Sistem üzerinden kişinin kendine ait iletişim bilgileri yer alıyor. Kullanıcılar buradan izinlerini yönetebilecekler.

Vatandaşlar bir işletmeden istedikleri kanal üzerinden ticari elektronik ileti alıp almama konusundaki izinlerini anlık yönetebilir. Bir işletmeden sadece mesaj almak isteyenler ancak aranmak istemeyenler bu izinler tek bir ekrandan verebilir. İzin verilen bir işletmenin ret hakkı vardır. Aynı zamanda gönderimine izin verilmeyen işletmeye tekrar izin verilebilmektedir.

İleti Yönetim Sistemi üzerinden yapılan şikâyetler işletmeye de eş zamanlı olarak bildirileceği için şikâyet yönetimi de hızlı bir prosedüre bağlanacak.

Uyap Toplu Sorgu Yazılımı Nedir?

Avukatların Elektronik İmza ile UYAP Avukat Portal’ına bağlanarak, icra takipleri için gerekli işlemleri tek-tek veya toplu olarak yapabileceği, bağımsız olarak çalışabilen, SHA YAZILIM tarafından üretilmiş bir UYAP iletişim yazılımıdır.

Uyap toplu sorgu programı ile, uyap da taraf olarak ekli takip borçluları için;

Tc ile mernis adresi sorgusu,

Tc ile İski adresi sorgusu,

Tc ile Gelir İdaresi Başkanlığı Adres (GİB) sorgusu

Tc ile Gsm Adres sorgusu

Tc ile Dış İşleri Yurt Dışı Adres

Tc ile SGK sorgusu

Tc ile Araç (EGM) sorgusu

Tc ile Posta Çeki sorgusu

Tc ile Takbis (Tapu) sorgusu

Tc ile Sgk Haciz sorgusu

Gibi uyap sisteminin izin verdiği tüm sorguları yapabilirsiniz.

Uyap Toplu Sorgu Programı İçin Tıklayınız

Uyap Toplu Takip Açma Yazılımı Nedir?

Avukatların Elektronik İmza ile UYAP Avukat Portal’ına bağlanarak, icra takipleri için gerekli işlemleri tek-tek veya toplu olarak yapabileceği, bağımsız olarak çalışabilen, SHA YAZILIM tarafından üretilmiş bir UYAP iletişim yazılımıdır.

Uyap toplu takip açma programı ile, icra programınızdan ya da kurumdan aldığınız xml dosyası ile sorunsuz bir şekilde;

Örnek 7 takip ,

Örnek 10 takip

Örnek 11

Örnek 12

Örnek 13

Abonelikten kaynaklı Merkezi Takip Sistemi

İcra takiplerinizi sorunsuzca açabilir sonrasında makbuz , detay raporlarını alabilirsiniz.

Uyap Toplu Takip Açma Programı İçin Tıklayınız

Uyap Nedir? Avukat Portal Nedir ?

Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi kısa adıyla UYAP, yönetim bilişim sistemlerinden biri olan yargı birimlerinin ve Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı'nın merkez birimlerinin iş süreçlerini hızlandıran, güvenilirliğini arttıran ve kurumu kâğıtsız ortama taşıyan bir bilgi sistemidir.

Avukatlara Özel Olan Uyap Sistemi Avukat Portal'a Bu Adresten Ulaşabilirsiniz...

UYAP Çoklu Kullanım , Uyap Çoklu Oturun Nedir

Uyap Avukat Portalında birden çok kullanıcı ile uyap çoklu oturum açma ,çoklu uyap ve uyap çoklu giriş programı kullanıcı sınırlamasına çözüm olarak; Uyap çoklu uyap , uyap toplu sorgu programını kullanarak, tek bir e-imza ile bir bilgisayardan giriş yaptıktan sonra, diğer bilgisayarlar ile e-imza paylaşımı yaparak, ofisinizdeki diğer tüm bilgisayarlardan UYAP ekranlarına sorunsuz erişmeniz mümkün olmaktadır.

Uyap Avukat Portal Çoklu Kullanım , Çoklu Oturum Açma İle İlgili Bilgilere Bu Adresten Ulaşabilirsiniz...

Uyap Toplu Sorgu Programı Nedir ?

Uyap Toplu Sorgu Programı , Uyap toplu sorgu (uyap sorgu,uyap otomasyon,sorgu programı) programı Avukatların Elektronik İmza ile UYAP Avukat Portalına bağlanarak, taraf (vekil kaydı) oldukları icra takip dosyaları için gerekli olan tüm sorgu işlemleri toplu olarak yapabileceği,bağımsız olarak çalışabilen, SHA YAZILIM tarafından üretilmiş bir UYAP iletişim yazılımıdır. Uyap Toplu Sorgu Programı , rakiplerine oranla %100 daha hızlı ve sorunsuz olup , sadece taraf olunan dosyalarda sorgu işlemi yapmaktadır.

Uyap Avukat Portal Çoklu Kullanım , Çoklu Oturum Açma İle İlgili Bilgilere Bu Adresten Ulaşabilirsiniz...

ELEKTRONİK KAMU BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİ (KAYSİS) Nedir

Kaysis, kamu kurumlarının teşkilat yapısından, sunulan hizmetlere, hizmetlerde kullanılan belgelerden, belgelerde bulunan bilgilere kadar kamu yönetiminde yer alan unsurların mevzuat dayanaklarıyla birlikte tespit edilerek elektronik ortamda tanımlandığı, geliştirilen e-Devlet uygulamalarının birbirine tek merkezden entegre edilerek a-Devlete (Akıllı Devlet) geçilmesini sağlayacak temel bir bilgi sistemidir.

ELEKTRONİK KAMU BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİ (KAYSİS) Bu Adresten Ulaşabilirsiniz...

Uyap Toplu Sorgu Programı

uyap mts takip açma programı, merkezi takip sitemi, mts takip açam,mts toplu takip açma,uyap toplu sorgu programı ,uyap toplu sorgu ,multi uyap,toplu icra takibi,uyap a giriş,uyap çoklu giriş programı,uyap çoklu kullanım,uyap çoklu oturum,uyap çoklu oturum açma programı,uyap otomasyon,uyap server,uyap server programı,uyap sorgu otomasyon,uyap toplu sorgulama,uyap toplu talep gönderme,uyap toplu sorgu,uyap toplu sorgu programı,multi uyap,uyap sorgu,uyap sorgu programı,uyap çoklu giriş programı,uyap çoklu kullanım,uyap çoklu oturum,uyap otomasyon,uyap server programı,uyap sorgu otomasyon,uyap toplu talep gönderme,mts takip açılışı

Uyap Yazılımları Hakkında Detaylı Bilgi